Ophold på HOTEL SVANEN

Inkl. 5-retters menu og morgenbuffet

kr. 799,-

pr. person

Truestory

799 kr.

pr. person

Hotel Svanen ligger kun 3 km fra Billund Lufthavn. Hotellet et perfekt udgangspunkt for en familietur, fordi både Legoland og Lalandia ligger indenfor gåafstand. Der er kun ganske få minutter i bil til nogle af de andre store seværdigheder i området, f.eks. Kongernes Jelling og Givskud Zoo.

En god måde at starte opholdet på Hotel Svanen er en drink i loungen, inden man sætter sig til rette i restauranten. Menukortet er internationalt inspireret, og køkkenet sætter en ære i at levere en fremragende oplevelse til en overkommelig pris.

Hvis man ikke er til en 5 retters menu, kan man også vælge sommerbuffeten med forretsbuffet, fem forskellige hovedretter og dessertbuffet. Under alle omstændigheder er køkkenets udgangspunkt altid årstidens friske råvarer. Bagefter kan kaffen indtages på lounge terrassen, hvor man både kan glæde sig over det unikke trædæk og varmen i parasollerne.

Ophold på Hotel Svanen: Dette er inkluderet i prisen:

  • 3-retters menu (kokkens valg)
  • Overnatning
  • Morgenbuffet

Pris fra kr. 799,- pr. person

Rejsetilbud

 

Hotel Svanen
Foto: Hotel Svanen

Smukke hotelværelser

Hotel Svanen i Billund er noget så usædvanligt som et firestjernet designhotel, hvor også børnene er meget velkomne. Overalt er der kælet for detaljerne på de unikt designede værelser, i den hyggelige lounge med den knitrende pejs og i restauranten No8.

Målet er at give alle gæster en anderledes oplevelse, som er så tæt på det sublime som muligt uanset om det drejer sig om et ferieophold af flere dages varighed, et møde, en konference eller en kort stopover.

Hotellet tilbyder: 101 værelser i fire forskellige kategorier, alle med brusekabine, hårtørrer, tv med filmkanaler og gratis trådløst internet. Bar, restaurant og vinkælder.

Indendørs lounge med pejs, bøger, spil, fladskærm og gæste pc ere. Udendørs lounge terrasse med lys og varme. Udendørs legeplads og legerum ved restauranten.

Døgnbetjent reception. Weekendophold, golfophold og luksusophold. Chartertilbud med morgenmad allerede kl. 5 om morgenen. Gratis parkering.

Flere rejsetilbud fra TrueStory

Spaophold på Jacy'z
Fjordgaard sommerophold
DGI Hotel Herning

Seneste artikler

Kirsebærtræerne
Forår i Europa
Dansk gastronomi
interrail

Mest læste

troldejagt i Danmark
Ferie med børn
Verdens største byer
Togrejse

Forsiden netop nu

Kirsebærtræerne
Forår i Europa
Dansk gastronomi
interrail
Romantiske hoteller i verden
Caribien
Grønland
Solorejsens opvågning

Mest læste

Danmark

Dansk gastronomi
Naturoplevelser i Danmark
Outdoorshow
Dansk Golfshow

Skiferie

Vorarlberg
Zillertal
Zillertal i Østrig, skiferie
skiferie i Zillertal

Camping

Campingmesse
Holmely glamping
Camping i Norge
Ferie i Aarhus

Rejsetilbud

belgium-3590656_640
Naturoplevelser i Danmark
Skotlands højdepunkter
Backpackerdestinationer
khiva-198684_640
dykke med hajer
Påskerejser

Vind en overnatning for 2 personer

Tilmeld dig Travelmore’s nyhedsbrev, og deltag i konkurrencen om 1 overnatning for 2 personer inkl. lækker morgenbuffet. (værdi op til 1.500 kr.)